Araç Muayene Ücretleri

Araç muayene ücretleri fiyat listesi aşağıda 2020 yılı için listelenmiştir. Araç muayene ücretleri randevu aldıktan sonra muayene istasyonlarına gittiğinizde nakit olarak ödenir. Araç muayene ücreti gecikme ve egzoz muayenesi de yaptıracak iseniz daha önceden hesaplayarak yeterli araç muayene ücretini yanınızda bulundurunuz. Aksi taktirde banka, bankamatik veya buna benzer başka alternatif bulamayarak boşuna gitmiş olursunuz ve randevunuz iptal edilerek bir sonraki muayeneye kalırsınız. Bu ücret araç muayene istasyonlarında ödenir. Şirketimiz sadece sizin talebiniz ve rızanız üzerine sizin adınıza talep ettiğiniz alınan rezervasyon ve gerekenler hakkında danışma ücreti alır.

ARAÇ MUAYENE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ

Araç muaeyene fiyatları T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan 22 Aralık 2010 tarih ve B.11.0.KUG.0.00.17.00/230-16673 sayılı Genelge ile araç muayene ücretleri aşağıdaki gibi belirlenmiştir Araç muayene ne kadar ?

2020 Yılı Fiyat Listesi (KDV Dahildir)
Otobüs, Kamyon, Çekici ve Tanker 462,56 TL
Otomobil, Minibüs, Kamyonet, Özel Amaçlı Taşıt, Arazi Taşıtı, Römork ve Yarı Römork 342,2 TL
Traktör (Römorklu, Römorksuz), Motosiklet ve Motorlu Bisiklet 174,64 TL
2020 Yılı Egzoz Emisyon Muayene Fiyat Listesi (KDV Dahildir)
Bütün Araçlar için kdv dahil 80 TL

Yukarıda kategorileri belirtilmiş araç sınıfları dışında kalan taşıtların, hangi kategoriden ücretlendirilecek ise T.C Ulaştırma Bakanlığınca belirlenir.

Araç muayene gecikme ücretleri 2918 sayılı “Karayolları Trafik Kanunu”nun 35. maddesi uyarınca, muayene süresi geçirilen her araçtan, gecikilen her ay (30 gün üzerinden hesaplanarak) için muayene ücreti %5 oranında fazla bedel ile tahsil edilir.

Not: Araç muayene raporu sonucuna göre “Ağır Kusurlu” veya “Emniyetsiz” olduğu istasyonlarda tespit edilerek belirlenen araçların muayeneleri onaylanmaz. Bu araçlar muayene tekrarını, bir ay içinde aynı muayene istasyonunda ücretsiz yaptırabilirsiniz.. Araç muayene tekrarı yapılmış olan veya bir aylık süre içinde muayene tekrarına gelmeyen araçlardan muayene ücreti yeniden alınarak tekrar randevu alarak baştan gitmeleri gerekir. Egzoz muayene gerekenleri için bakınız.